Przejdź do treści

Wskazówki, dzięki którym Twój telefon nie będzie Cię męczył przez noc.

Udostępnij:

W ten sposób szybciej zaśniesz!

Wszyscy wiemy, że korzystanie z telefonu przed (lub w) łóżku nie jest dla ciebie dobre. Ale jakoś nie możemy przestać tego robić. Dzięki tym wskazówkom Twój telefon nie będzie już zakłócał Twojego snu.

1. Pora snu

Skorzystaj z secjalnych funkcji „Nie przeszkadzać” lub „Uśpij” w telefonie. Prawie wszystkie smartfony mają taką funkcję, sprawi to, że nie będziesz otrzymywać tylu powiadomień. Gdy nie otrzymujesz tylu powiadomień, telefon nie rozprasza Cię tak bardzo. Zwykle można dostosować tego typu ustawienia do swoich potrzeb. Na przykład: czasami możesz zezwolić na przesyłanie niektórych powiadomień od określonych kontaktów. Tak więc, kiedy nadejdzie czas, aby iść spać, nie będziesz budzić się przez telefon brzęczący i piszczący na szafce nocnej.

2. Filtruj

Jeśli w nocy korzystałeś z telefonu, prawdopodobnie zauważyłeś, że w pewnym momencie zaczynają cię boleć oczy. Dzieje się tak z powodu niebieskiego światła emitowanego z ekranu telefonu. A to niebieskie światło może naprawdę zepsuć twój sen! Niebieskie światło można również znaleźć w świetle słonecznym, co oznacza, że gdy twoje oczy są wystawione na działanie niebieskiego światła, twój biologiczny rytm snu i czuwania może zostać zaburzony. W rezultacie leżysz bezsennie w nocy. Na szczęście Twój telefon prawdopodobnie ma również ustawienie filtrowania niebieskiego światła. Możesz nawet ustawić timer, aby mieć pewność, że filtr światła niebieskiego włączy się, gdy nadejdzie pora pójścia spać.

3. Jasne światło

Innym sposobem zmniejszenia niebieskiego światła emitowanego przez ekran jest zmniejszenie jasności ekranu. Tak więc, gdy słońce zachodzi i jest ciemno na zewnątrz i w domu, możesz zmniejszyć jasność swojego telefonu. W ten sposób twoje ciało nadal będzie wiedziało, że pora iść spać, a ty nie będziesz leżeć, rzucając się i przewracając przez całą noc.

Udostępnij: